Płukanie instalacji CO i wymienników - Warszawa

Płukanie instalacji CO i wymienników Warszawa

Instalacja centralnego ogrzewania jest ważnym elementem wyposażenia każdego budynku. W klimacie umiarkowanym zapewnienie komfortu termicznego w chłodnych miesiącach roku wymaga sprawnego systemu grzewczego. Nie każdy właściciel domu wie, że jego efektywność zależy od okresowego czyszczenia. Płukanie instalacji CO to warunek jej efektywności i energooszczędnego działania. Co ważne, płukanie instalacji centralnego ogrzewania obejmuje nie tylko czyszczenie przewodów doprowadzających i odprowadzających, ale również płukanie kaloryferów żeliwnych.

Kompleksowe płukanie instalacji centralnego ogrzewania

Płukanie instalacji CO oraz grzejników to jedna z usług jaka świadczy firma MultiServiceGaz. Dysponujemy odpowiednim sprzętem oraz korzystamy z najbardziej wydajnych metod płukania kaloryferów, dzięki czemu jesteśmy w stanie maksymalnie ograniczyć czas realizacji usługi, jednocześnie zapewniając płukanie instalacji CO o wysokiej skuteczności. Używamy specjalnych środków chemicznych, które docierają nawet do trudno dostępnych zakamarków systemu, oczyszczając go z zalegających zabrudzeń, które powstają np. w wyniku korozji. Czyszczenie chemiczne instalacji pozwala nie tylko odświeżyć przestarzałe urządzenia grzewcze, ale także zapobiec późniejszym problemom z drożnością.

Czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania

Instalacja centralnego ogrzewania niewielu osobom kojarzy się z potrzebą systematycznych przeglądów i konserwacji. Mieszkanie w zbiorowym budownictwie całkowicie zwalnia z takiego obowiązku, dlatego osoby, które budują dom jednorodzinny często nie wiedza o takiej konieczności. Czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania jest jednak niezbędne w domach starszych, które wybudowano dawniej niż 10 lat temu. Stosowane wówczas materiały sprzyjają zachodzeniu różnych procesów, które negatywnie wpływają na efektywność systemu grzewczego. Wykonując regularne płukanie kaloryferów żeliwnych zwiększamy wydajność i żywotności instalacji, ograniczając wpływ czynników szkodliwych na jej działanie. Do najczęstszych problemów determinujących potrzebę płukania instalacji centralnego ogrzewania zalicza się:

  • - korozję kontaktową, wżerową, erozyjną i elektrochemiczną,
  • - niewłaściwy skład wody, która zawiera jony (woda destylowana z kolei wymywałaby cząstki metali z instalacji),
  • - wysoką temperaturę wody.

Wszystkie te czynniki powodują zmiany w strukturze wewnętrznej instalacji grzewczej, a także w jej zarastaniu kamieniem i zmniejszaniu przepustowości. Płukanie instalacji CO, w tym płukanie wymienników ciepła czyli grzejników, pozwala na ograniczenie przebiegu zjawisk fizykochemicznych i przywrócenie funkcjonalności systemu centralnego ogrzewania. Czyszczenie chemiczne instalacji jest procesem całkowicie bezpiecznym i nie wymaga podejmowania wielu skomplikowanych czynności. Oznacza to, że korzystając ze specjalnych preparatów, możemy dokonać płukania kaloryferów bez konieczności ich czasochłonnego demontażu.

Co daje systematyczne płukanie grzejników?

Sprawnie działająca instalacja CO to jeden z najważniejszych elementów dobrze funkcjonującego mieszkania. Skuteczne i fachowe płukanie co pozwala na przedłużenie żywotności całej instalacji nawet o kilkanaście lat. Co więcej, płukanie grzejników to jedna z najlepszych metod zapobiegania korozji, która często pojawia się wewnątrz instalacji.

Czyszczenie instalacji CO pozwala pozbyć się różnego rodzaju osadów i zanieczyszczeń, znajdujących się wewnątrz całego systemu, co zmniejsza ryzyko uszkodzeń i awarii. Ważne, aby proces czyszczenia został przeprowadzony profesjonalnie, najlepiej rękoma fachowców, którzy do dyspozycji mają odpowiedni sprzęt, zwiększający skuteczność działania. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu wykonania usługi z najwyższą dokładnością.

Usługowe płukanie instalacji CO - Warszawa

Okresowe czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania jest nie tylko zaleceniem, ale często też potrzebą, która wynika z ograniczenia efektywności grzewczej systemu. Kiedy grzejniki są chłodne pomimo maksymalnego wykorzystania mocy grzewczej pieca konieczne jest skorzystanie z profesjonalne usługi. Czyszczenie chemiczne instalacji pozwala zapobiec poważniejszym usterkom oraz przywrócić sprawność ogrzewania bez konieczności wymiany poszczególnych części systemu grzewczego. Płukanie wymienników oraz całej instalacji grzewczej zapewnia:

  • - zwiększenie efektywności ogrzewania
  • - zmniejszenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie,
  • - ograniczenie tendencji do zapowietrzania się instalacji,
  • - odblokowanie pionów i rur.

Czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania jest też zalecane przed każda wymianą urządzenia grzewczego. Płukanie wymienników i instalacji jest wykonywane metodą chemiczną. Nasza firma dysponuje zarówno odpowiednim sprzętem, jak i preparatami do czyszczenia i zabezpieczania ihibitorem, który ogranicza dalsza korozję. Mamy też doświadczenie w takich pracach, dzięki czemu przeprowadzamy je sprawnie i w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców. Usługi świadczymy na terenie Warszawy i okolic. Zajmujemy się także serwisem kotłów gazowych ,konserwacją kotłów gazowych oraz świadczymy usługi jako pogotowie gazowe w Warszawie. Działamy kompleksowo, dlatego płukanie kaloryferów możemy połączyć z innymi pracami serwisowymi, jeżeli wymaga tego określona sytuacja.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat