Płukanie instalacji CO i wymienników - Warszawa

Płukanie instalacji CO i wymienników Warszawa

Instalacja centralnego ogrzewania jest ważnym elementem wyposażenia każdego budynku. W klimacie umiarkowanym zapewnienie komfortu termicznego w chłodnych miesiącach roku wymaga sprawnego systemu grzewczego. Nie każdy właściciel domu wie, że jego efektywność zależy od okresowego czyszczenia. Płukanie instalacji CO to warunek jej efektywności i energooszczędnego działania. Co ważne, płukanie instalacji centralnego ogrzewania obejmuje nie tylko czyszczenie przewodów doprowadzających i odprowadzających, ale również płukanie kaloryferów żeliwnych.

Kompleksowe płukanie instalacji centralnego ogrzewania

Płukanie instalacji CO oraz grzejników to jedna z usług jaka świadczy firma MultiServiceGaz. Dysponujemy odpowiednim sprzętem oraz korzystamy z najbardziej wydajnych metod płukania kaloryferów, dzięki czemu jesteśmy w stanie maksymalnie ograniczyć czas realizacji usługi, jednocześnie zapewniając płukanie instalacji CO o wysokiej skuteczności. Używamy specjalnych środków chemicznych, które docierają nawet do trudno dostępnych zakamarków systemu, oczyszczając go z zalegających zabrudzeń, które powstają np. w wyniku korozji. Czyszczenie chemiczne instalacji pozwala nie tylko odświeżyć przestarzałe urządzenia grzewcze, ale także zapobiec późniejszym problemom z drożnością.

Czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania

Instalacja centralnego ogrzewania niewielu osobom kojarzy się z potrzebą systematycznych przeglądów i konserwacji. Mieszkanie w zbiorowym budownictwie całkowicie zwalnia z takiego obowiązku, dlatego osoby, które budują dom jednorodzinny często nie wiedza o takiej konieczności. Czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania jest jednak niezbędne w domach starszych, które wybudowano dawniej niż 10 lat temu. Stosowane wówczas materiały sprzyjają zachodzeniu różnych procesów, które negatywnie wpływają na efektywność systemu grzewczego. Wykonując regularne płukanie kaloryferów żeliwnych zwiększamy wydajność i żywotności instalacji, ograniczając wpływ czynników szkodliwych na jej działanie. Do najczęstszych problemów determinujących potrzebę płukania instalacji centralnego ogrzewania zalicza się:

  • - korozję kontaktową, wżerową, erozyjną i elektrochemiczną,
  • - niewłaściwy skład wody, która zawiera jony (woda destylowana z kolei wymywałaby cząstki metali z instalacji),
  • - wysoką temperaturę wody.

Wszystkie te czynniki powodują zmiany w strukturze wewnętrznej instalacji grzewczej, a także w jej zarastaniu kamieniem i zmniejszaniu przepustowości. Płukanie instalacji CO, w tym płukanie wymienników ciepła czyli grzejników, pozwala na ograniczenie przebiegu zjawisk fizykochemicznych i przywrócenie funkcjonalności systemu centralnego ogrzewania. Czyszczenie chemiczne instalacji jest procesem całkowicie bezpiecznym i nie wymaga podejmowania wielu skomplikowanych czynności. Oznacza to, że korzystając ze specjalnych preparatów, możemy dokonać płukania kaloryferów bez konieczności ich czasochłonnego demontażu.

Usługowe płukanie instalacji CO - Warszawa

Okresowe czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania jest nie tylko zaleceniem, ale często też potrzebą, która wynika z ograniczenia efektywności grzewczej systemu. Kiedy grzejniki są chłodne pomimo maksymalnego wykorzystania mocy grzewczej pieca konieczne jest skorzystanie z profesjonalne usługi. Czyszczenie chemiczne instalacji pozwala zapobiec poważniejszym usterkom oraz przywrócić sprawność ogrzewania bez konieczności wymiany poszczególnych części systemu grzewczego. Płukanie wymienników oraz całej instalacji grzewczej zapewnia:

  • - zwiększenie efektywności ogrzewania
  • - zmniejszenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie,
  • - ograniczenie tendencji do zapowietrzania się instalacji,
  • - odblokowanie pionów i rur.

Czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania jest też zalecane przed każda wymianą urządzenia grzewczego. Płukanie wymienników i instalacji jest wykonywane metodą chemiczną. Nasza firma dysponuje zarówno odpowiednim sprzętem, jak i preparatami do czyszczenia i zabezpieczania ihibitorem, który ogranicza dalsza korozję. Mamy też doświadczenie w takich pracach, dzięki czemu przeprowadzamy je sprawnie i w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców. Usługi świadczymy na terenie Warszawy i okolic. Zajmujemy się także serwisem kotłów gazowych ,konserwacją kotłów gazowych oraz świadczymy usługi jako pogotowie gazowe w Warszawie. Działamy kompleksowo, dlatego płukanie kaloryferów możemy połączyć z innymi pracami serwisowymi, jeżeli wymaga tego określona sytuacja.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat